آمادگی کامل استان برای ارائه خدمات متفاوت در نوروز 1396

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از آمادگی کامل استان آذربایجان شرقی برای ارائه خدمات متفاوت در نوروز 1396 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی مرتضی آبدار در جلسه هماهنگی دبیرخانه ستاد اجرائی خدمات سفر که با حضور اعضای ستاد تشکیل گردید، بر لزوم جدیت و عزم همه بدنه اداره کل برای انجام امور مربوط به نوروز 96 تاکید کرد و از تمامی اعضای ستاد خواست تا  نوآوری و جدیت به عنوان تمرینی جدی برای 2018 سرلوحه برنامه های خود قرار دهند.

وی افزود: خانه تکانی اساسی در موزه ها و اماکن تاریخی برای استقبال از میهمانان یک مطالبه عمومی است و باید کلیه اقدامات لازم برای آماده سازی موزه ها و اماکن تاریخی استان برای بازدید گردشگران به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد.

وی گفت: به منظور ارائه خدمات مناسب به مسافران نوروزی اکیپ های نظارتی برای بازرسی از مراکز و تاسیسات گردشگری تبریز آغاز به کار کرده اند تا ضمن بررسی موارد موجود، اقدامات قانونی لازم در صورت بروز تخلف صورت پذیرد.

آبدار در این جلسه بیان کرد: به منظور ارتباط و خدمت‌رسانی بهینه به گردشگران نوروز و رصد لحظه‌ای و مستمر خدمات نوروزی خانه حیدرزاده به عنوان دبیرخانه ستاد اجرائی خدمات سفر تجهیز و آماده ارائه خدمات شده است.

وی از اجرای آیین های سنتی و اصیل نوروزی استان در قالب طرح نوروزگاه خبر داد و گفت: در راستای احیای آیین های نوروزی به عنوان یک رسالت فرهنگی، در تبریز و شهرستان ها، قبل و همزمان با نوروز برنامه هایی تحت عنوان نوروزگاه برگزار خواهد شد.

وی گفت: طرح همیار گردشگر با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان به منظور استفاده از ظرفیت های دانش آموزان در نوروز 96 اجرایی خواهد شد. 250 راهنمای گردشگری در موزه ها و اماکن تاریخی و نیز خانه سفال و بازارچه صنایع دستی به ارائه خدمات برای گردشگران خواهند پرداخت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در راستای حمایت و ترویج صنایع دستی استان با مشارکت بخش خصوصی خاطر نشان کرد: چهار نمایشگاه صنایع دستی از دو لغایت 12 فروردین 96 در تبریز و 19 نمایشگاه در سایر شهرستان های استان برگزار و نیز نمایشگاه صنایع دستی با همکاری شهرداری منطقه 8 در پیاده راه مقصودیه برپا خواهد شد.

وی با اشاره به لزوم ارائه خدمات مناسب در امر اسکان مسافران نوروزی خاطر نشان کرد: ترتیبی اتخاذ کرده ایم تا گردشگران تنها در اماکن اقامتی مجاز اسکان یابند و با نظارت ویژه و مستمر با هر گونه اماکن اقامتی متخلف یا غیر مجاز برخورد خواهیم کرد.

آبدار با بیان اینکه خدمات متفاوت محور برنامه های نوروز 96 قرار داده شده است، اظهار کرد: برگزاری نوروزگاه، استقرار بازارچه های صنایع دستی، ارائه خدمات اینترنت وای فای در مراکز منتخب گردشگری استان، برگزاری جشنواره غذاهای سنتی، توزیع اقلام فرهنگی حاوی اطلاعات سفر اعم از CD، کتابچه، بروشور و ... و راه اندازی کانال اطلاع رسانی ویژه خدمات سفر به منظور رفاه حال گردشگران و دسترسی آسان به اطلاعات ضروری از جمله اقدامات متفاوت پیش بینی شده برای ایام نوروز در استان آذربایجان شرقی است.

انتهای پیام/

برچسب ها: برگزاری 4 نمایشگاه صنایع‌دستی در تبریز/ ارائه اینترنت رایگان در مراکز منتخب آذربایجان شرقی/نوآوری و جدیت به عنوان تمرینی جدی برای 2018

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir