برگزاری نمایشگاه " گردش ایام " در موزه آذربایجان

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری نمایشگاه گردش ایام به مناسبت فرارسیدن عید نوروز از تاریخ 29 اسفند ماه 1395 الی 15 فروردین ماه 1396 در بخش اسلامی موزه آذربایجان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار در آیین افتتاح این نمایشگاه که امروز صبح 29 اسفند با حضور محمدصادق پورمهدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار برگزار شد، افزود: نمایشگاه گردش ایام شامل تصویری از تقویم های رقومی موجود در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک به همراه ویژگی های هر ماه و یک موضوع از ابعاد گوناگون تقویم های رقومی است. اصلی ترین ویژگی این نمایشگاه را شاید بتوان معرفی تقویم­ های رقومی و همچنین معرفی وجه «کاربردی» آنها دانست. معرفی تقویم­ ها در آستانه سال نو به گونه ای که همگان با آن ارتباط برقرار کرده و بهره گیرند یکی از اهداف برگزاری این نمایشگاه محسوب می شود.

وی تشریح کرد: مبنای نگارش سناریو این نمایشگاه نگاه به ذات طبیعت گرایانه انسان یا به عبارتی دیگر همزیستی و همراهی انسان با زمان است که حال از آن فاصله بسیاری گرفته و یادآوری این نکته که گاه نیم نگاهی به گردش منظم و بی وقفۀ افلاک که موجب پیدایش شب و روز و ماه و فصل و سال و ... می شود، می تواند از اضطراب هر روزه وی بکاهد ، براین اساس ایده نمایشگاه خود تقویم قرار گرفته است .

وی در ادامه خاطر نشان کرد: نمایشگاه گردش ایام چهارمین نمایشگاه مشترک موزه های آذربایجان شرقی با "موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک" طی دوسال گذشته محسوب می شود .

گفتنی است ساعات بازدید از نمایشگاه "گردش ایام"همه روزه  از ساعت 9 الی 20 در بخش اسلامی موزه آذربایجان خواهد بود.

انتهای پیام/

برچسب ها: نمایشگاه "گردش ایام"/ بخش اسلامی موزه آذربایجان/ موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir