دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان ویژه مراغه:

نوروز متفاوت در کهن شهر مراغه

 ستاد هماهنگی خدمات سفر مراغه در نوروز 96 با هماهنگی کامل تمام ارگانهای ذیربط برای فراهم نمودن شرایطی بهتر و مناسب تر و البته متفاوت برای گردشگران در نوروز 96 با تمام توان بسیج شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، یعقوب طالبی دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان ویژه مراغه با تاکید بر کیفیت مطلوب خدمات رسانی به گردشگران عنوان کرد: هفته های اخیر ایام پرکار ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان بوده که با مدیریت فرماندار محترم و رییس ستاد و همکاری کامل مجموعه مدیریت شهری علی الخصوص شهرداری محترم مراغه با اقدامات وسیع در سطح شهرستان برای استقبال  از میهمانان نوروزی آماده شده ایم.

وی افزود: از اقدامات در خور شهرداری به تنظیف سطح شهر، اصلاح معابر، رنگ آمیزی جداول، گل کاری در سطح وسیع و زیبا سازی عمومی شهر که ، آثار هنرمندان توانمند شهرستان نیز جلوه ای متفاوت به آن بخشیده  می توان اشاره نمود که در کنار آن ایجاد سفره های هفت سین در چندین نقطه شهرو المانهای نوروزی نیز بر زیبایی شهر فرهنگ و هنر ایران زمین افزوده است.

طالبی اضافه کرد: چادرها و کیوسک های اطلاع رسانی در مبادی ورودی و نقاط مختلف شهر  مستقر شده اند. همچنین در مکان های پر رفت و آمد و پر بازدید نیز کیوسک های اطلاع رسانی برای راهنمایی گردشگران دایر است. مسافران در جاده های ورودی شهر،  راه آهن و در کنار تمام آثار تاریخی می توانند از خدمات این کیوسک ها بهره مند شوند.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفرشهرستان  مراغه اقدامات انجام گرفته را مفید ارزیابی کرد و اضافه نمود: اتوبوسهای گردشگری با توجه به تجربه موفق سالهای قبل، امسال هم روزانه در سطح شهر در حرکت خواهند بود و مسافران را تا اماکن دیدنی شهر همراهی خواهند نمود و علاقه مندان می تواند در طول شبانه روز با دبیرخانه ستاد مستقر در اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه (کلیسای تاریخی هوانس) تماس گرفته و یا حضوری نسبت به ثبت نام برای گردش و مراغه گردی اقدام نمایند.

طالبی بر آمادگی کامل محوطه های تاریخی، موزه ها و اماکن مورد بازدید گردشگران تاکید کرد و افزود : در شهر مراغه 13 راهنمای گردشگری در 26 شیفت در محل آثار تاریخی از جمله رصدخانه تاریخی مراغه، گنبد سرخ، گنبدهای کبود و مدور، گنبد غفاریه، معبد مهر، موزه تخصصی ایلخانی و موزه سنگ نگاره ها به راهنمایی گردشگران خواهند پرداخت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مراغه تاکید کرد  : میهمانان و علاقمندان می توانند پس از کسب اطلاعات مورد نیاز از کیوسک ها و چادرها و راهنمایان گردشگری به بازدید از  این اماکن اقدام نمایند. به غیر از آثار تاریخی شهرستان و ورودی های شهر مراغه در میدان بسیج، میدان مجلس، در محل ورودی ایستگاه راه آهن مراغه نیز مرکز اطلاع رسانی دایر بوده و پذیرای مسافران و مهمانان شهر خواهند بود تا خاطره حضور در شهر فرهنگ پرور و تاریخ دوست مراغه، کام مهمانان را شیرین نماید.

وی به استقرار راهنمای تخصصی و حرفه ای غارنوردی در محل غار شگفت انگیز هامپوییل مراغه اشاره کرد و گفت: با تواجه به اهمیت غار هامپوییل مراغه به عنوان اثر بی نظیر طبیعی برای گردشگران و علاقه آنها برای بازدید از این اثر طبیعی ملی، راهنمای حرفه ای مسلط به اصول غارنوردی در محل غار مستقر شده و با امکانات لازم غارنوردی به ارائه خدمات به گردشگران در ایام نوروز می پردازد.

وی افزود: نمایشگاه صنایع دستی و سوغات مراغه  را که در محلهای مقبره تاریخی صدر کبیر و آموزشگاه صنایع دستی کهربا برپا می شود، اقدام دیگری در جهت همراهی با مسافران و تسهیل شرایط تکمیل سفر آنها است که در این نمایشگاه 11 رشته صنایع دستی در قالب 22 غرفه،  انواع مختلفی از آثار و تولیدات دستی و هنرهای سنتی و سوغات شهرستان  برای بازدید و استفاده گردشگران  و علاقمندان تدارک دیده شده و بازدیدکنندگان می توانند با نمونه های مختلف آثار هنری مراغه آشنا شوند.

یعقوب طالبی  ابراز امیدواری نمود با تلاش شبانه روزی تمام اعضای  ستاد هماهنگی خدمات سفر مراغه در نوروز ، مسافران نوروزی و گردشگران  بدون هیچ مشکلی و با رضایت خاطر شهرستان را ترک نموده و خاطره شیرین سفر به دیار هنر و فرهنگ و زیبایی  را با خود همراه ببرند.

وی اعلام کرد:گردشگران گرامی هر گونه انتقاد، پیشنهاد و یا شکایت خود را با دبیرخانه ستاد هماهنگی خدمات سفر به شماره های 37247774 -041و 37247775 -041 در میان بگذارند.

انتهای پیام/

برچسب ها: نوروز متفاوت در کهن شهر مراغه/ ستاد هماهنگی خدمات سفر مراغه در نوروز 96

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir