بانوی فعال صنایع دستی استان نایب رییس انجمن بانوان صنایع دستی و گردشگری ایران شد

فریده تطهیری مقدم بانوی فعال و پیشکسوت حوزه صنایع دستی آذربایجان شرقی در انتخابات انجمن بانوان فعال در صنایع‌دستی و گردشگری ایران به عنوان نایب رییس این انجمن انتخاب شد.

به ‌گزارش روابط‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، این مراسم روز چهارشنبه ۱۷ مرداد ۹۶، در سالن آمفی‌تئاتر سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با حضور سعید شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری و جلال تاجیک مدیرکل دفتر مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری این سازمان برگزار شد.

تطهیری مقدم در خصوص تشکیل این انجمن در مصاحبه با خبرنگار روابط عمومی میراث فرهنگی استان گفت: فراهم‌سازی مقدمات تشکیل انجمن بانوان در آبان‌ماه سال ۱۳۹۴، بنا به تصمیم سعید شیرکوند معاون برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، به دفتر مناطق نمونه و زیرساخت‌های گردشگری ارجاع داده شد و مورد پیگیری قرار گرفت.

وی افزود: سازمان مرکزی پس از بررسی و تعیین از میان بانوان فعال صنایع دستی و گردشکری استان های کشور ۲۵ کاندید برای این انجمن انتخاب شد که از میان ۲۵ نامزد هیئت‌مدیره و بازرس، پنج نفر به‌عنوان عضو اصلی، دو نفر به‌عنوان عضو علی‌البدل هیئت‌مدیره، یک نفر به‌عنوان بازرس انجمن و یک نفر نیز به‌عنوان بازرس علی‌البدل انتخاب شدند.

تطهیری مقدم خاطرنشان کرد: این انجمن، جامع‌ترین تشکل بانوان در سراسر کشور در زمینه فعالیت‌های سه‌گانه سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری است که از تمام استان‌های کشور عضوگیری کرده است و انتظار می‌رود با تدوین برنامه‌های هیئت‌مدیره و اجرای آن‌ها و همکاری و حمایت ادارات‌کل میراث‌فرهنگی استان‌ها انجمن به اهداف از پیش‌تعیین‌شده خود دست یابد.

وی تاکید کرد: تشکیل این انجمن می تواند موجبات هم افزایی و همکاری فعالین حوزه صنایع دستی و گردشگری در میان بانوان شاغل در این حوزه را فراهم آورد و فرصتی برای بروز توانمندی استان های کشور به ویژه تبریز و آذربایجان شرقی باشد.

بانوی فعال صنایع دستی استان گفت: حضور، مشارکت و نقش آفرینی بانوان فعال صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی در این انجمن، بواسطه تنوع و غنای بالا این استان در حوزه صنایع دستی و گردشگری می تواند فضای ابراز و بیان فرصت ها و ضعف ها در این دو حوزه را با توجه به پیشرو بودن تبریز ۲۰۱۸ را فراهم کند.

وی در خاتمه یادآور شد: انجمن بانوان فعال در صنایع‌دستی و گردشگری ایران در قالب تشکل‌های مردم‌نهاد (سمن) مجوز نهایی خود را از وزارت کشور اخذ خواهد کرد.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir