لزوم استفاده از راهنمایان گردشگری در کلیه تاسیسات گردشگری استان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی استفاده از راهنمایان گردشگری آموزش دیده در کلیه مراکز و تاسیسات گردشگری استان در راستای تبریز ۲۰۱۸  یک ضرورت دانست.

به ‌گزارش روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار روز پنج شنبه ۱۹ مرداد با اعلام این مطلب تاکید کرد: با توجه به در پیش بودن رویداد فراملی تبریز ۲۰۱۸ حضور راهنمایان گردشگری آموزش دیده و دارای مجوز از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مراکز گردشگری موجب افزایش اطلاعات مسافران از جاذبه های گردشگری شده و تمایل آنان را برای بازدید از دیگر اماکن و جاذبه های تاریخی و طبیعی استان بیشتر می کند.

وی خاطرنشان کرد: راهنمایان گردشگری می توانند علاوه بر مهارت‌های ارتباطی و آگاهی به تاریخ و ویژگی‌های گردشگری آذربایجان شرقی، با انگیزه و تعهد بالایی در قبال گردشگران، نقش بسزایی در ایجاد تجربه دل‌انگیز و لذتبخش در میان گردشگران ورودی تبریز ۲۰۱۸ ایفا نمایند.

آبدار افزود: راهنمایان گردشگری می توانند به عنوان سفیران فرهنگی تبریز ۲۰۱۸ نقش پر رنگی را در هدایت صحیح و افزایش رضایتمندی گردشگران ایفا کنند و استقرار راهنمایان توانمند، همکاری و تعامل هر چه بیشتر با تاسیسات گردشگری استان می تواند موجب افزایش کیفیت تورها و رضایت گردشگران شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی اعلام کرد: در این راستا این اداره کل، کلیه تاسیسات گردشگری استان را ملزم به استفاده از راهنمایان آموزش دیده در مراکز خود نموده تا با این مهم ظرفیتها و پتانسیلهای حوزه گردشگری استان به درستی به گردشگران شناسانده شود و از سوی دیگر زمینه فعالیت و اشتغال نیروهای متخصص و آموزش دیده در این حوزه فراهم شود.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir