سومین جشنواره ملی کباب بناب برگزار می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از برگزاری سومین جشنواره ملی کباب در روزهای 17 الی 19 شهریور سال جاری به همراه اجرای برنامه های فرهنگی و برپایی نمایشگاه صنایع دستی در محل پارک ملت این شهرستان خبر داد.

به‌گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی،مرتضی آبدار امروز صبح چهارشنبه 15 شهریور با اعلام این مطلب افزود: این جشنواره روز جمعه 17 شهریور ماه افتتاح و به مدت سه روز برگزار خواهد شد.

وی تشریح کرد: در طول سه روز برگزاری جشنواره، عرضه کباب سنتی بناب توسط کباب پزان برتر شهرستان برای گردشگران خواهد بود و علاوه بر این در طول برگزاری ۱۲ گروه کباب پز در این جشنواره به رقابت می پردازند که کیفیت کباب ها و نوع گوشت توسط اداره دامپزشکی و شبکه بهداشت نظارت خواهد شد و در مراسم اختتامیه این جشنواره، نفرات برتر معرفی و تقدیر می شوند.

وی با اشاره به برنامه های دیگر این جشنواره گفت: در حاشیه این جشنواره همچنین 30 غرفه صنایع دستی، سوغات و توانمندی های شهرستان بناب با همکاری جهاد کشاورزی، اداره صنعت و معدن، بسیج سازندگی و ۶۰غرفه دیگر توسط بخش خصوصی ویژه صنایع دستی و سوغات از کل کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در نظر گرفته شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بیان کرد: اجرای برنامه های فرهنگی وهنری، نمایش آیینی، موسیقی عاشیقی، مسابقات فرهنگی و هنری در حاشیه این جشنواره صورت خواهد پذیرفت.

وی در خصوص برگزاری جشنواره گفت: برگزاری رویدادها و جشنواره ها یکی از بهترین راه ها برای تبلیغ در راستای جذب گردشگر هستند از اینرو با توجه به قرارگرفتن شهرستان بناب در مسیرهای گردشگری استانی تبریز 2018 و بهره مندی از برند کباب، این جشنواره از برنامه هایی است که در تلاشیم هر سال با کیفیت تر و ارزنده تر از قبل برگزار گردد.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir