مدیرکل میراث فرهنگی استان با حضور در جلسه شورای اسلامی تبریز مطرح کرد

تمامی برنامه های تبریز 2018 با نگاهی جامع تدوین شده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی با اشاره به احصاء و تصویب تمامی پروژه ها و برنامه های تبریز 2018 گفت: تمامی برنامه های این رویداد ملی کاملا به صورت مدون و منسجم آماده و تهیه شده است و برای اجرای هر چه بهتر آنها نیاز به تخصیص بودجه داریم که نمایندگان استان در این حوزه در حال رایزنی و فعال می باشند.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار روز یکشنبه 16 مهر در جلسه امروز شورای شهر تبریز با اعلام این مطلب افزود: حجم ریالی این برنامه ها 765 میلیارد تومان مربوط به 22 دستگاه اجرایی و 263 میلیارد مربوط به پروژه های شهرداری تبریز و بقیه مربوط به دستگاههای اجرایی کاملا احصا و در قالب کتابچه های ویژه ای به اسم تبریز 2018 آماده شده است و در اختیار مسئولین کشوری و مدیران استانی قرار گرفته است. با توجه به حضور نمایندگان استان در شورای سیاستگذاری ملی و ستاد برنامه ریزی و اجرایی استان امیدواریم در تحقق این بودجه همکاری، مساعدت و تسریع شود.

وی تشریح کرد: با توجه به زمان تصویب تبریز 2018 در هییت دولت پس از تصویب بودجه 96 ایجاد ردیف ویژه تبریز 2018 در بودجه 97 را پیگیری می کنیم و در این راستا به نقش بخش خصوصی و مردم که به زعم بنده 70 درصد این رویداد متکی به آنهاست، توجه ویژه ای داریم.

آبدار با تقدیر از سیاست شورای شهر تبریز در تدوین بودجه ای فرهنگی و مبتنی بر گردشگری و نیز اقدامات شهرداری کلانشهر تبریز گفت: امیدواریم با همت شهرداری تبریز پروژه های حائز اهمیتی همچون اتمام مرکز همایش های بین المللی تبریز، بهسازی و زیبا سازی مسیرهای گردشگری منطقه تاریخی فرهنگی و نیز احداث سرویس های بهداشتی که در اولویت پروژه های زیرساختی شهرداری تبریز است، به انجام پذیرد.

وی با اشاره به تهیه گزارش به سازمان همکاری اسلامی oic در قالب نشریه گزارشگر تبریز  Tabriz Reporterگفت: شماره اول با عنوان گزارش کلی از اقدامات انجام یافته به این سازمان ارسال شده است و نسخه های بعدی به ترتیب با عناوین جاده ابریشم، گردشگری حلال، بناهای تاریخی، طبیعت گردی و گزارش نهایی افتتاح رویداد تبریز 2018 تدوین و ارسال خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی از ایجاد سامانه جامع گردشگری و خبرگزاری تبریز 2018 خبر داد و گفت: این دو سامانه با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در تبریز رونمایی خواهد شد.

آبدار با اشاره به اینکه شهرداری تبریز میزبان اصلی تبریز 2018 است و تمهیدات ورود به رویداد که با آیین افتتاحیه تبریز 2018 خواهد بود بایست از سوی شهرداری به شایستگی فراهم شود افزود: سه تاریخ برای آیین افتتاحیه به شورای سیاستگذاری ملی اعلام نموده ایم و پس از اخذ نظر ایشان در جلسه ای با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی نهایی و اعلام خواهد شد.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir