مدیرکل میراث فرهنگی استان/

آموزش صنایع دستی در استان به جد پیگیری می شود/ ایجاد اشتغال ، هدف اصلی آموزش های صنایع دستی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با اشاره به ظرفیت بالای صنایع دستی در ایجاد اشتغال، بر عزم اداره کل در ارتقای آموزش های کمی و کیفی در حوزه های صنایع دستی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار روز سه شنبه 16 آبان در جلسه شورای فنی صنایع دستی با اعلام این مطلب افزود: صنایع دستی نقش بسزایی در تولید و ایجاد اشتغال دارد و آموزش های باکیفیت می تواند در ایجاد اشتغال نقش ایفا کند که در این راستا در تمامی شهرستان ها آموزش ها پیاده سازی و اجرا می شوند.

آبدار افزود: با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال 96، 1800 نفر در سطح استان آموزش خواهند دید.

وی خاطرنشان کرد: اعطای تسهیلات برای توسعه کارگاه های صنایع دستی را در اولویت کاری استان قرار داده ایم تا موجبات رونق گرفتن کارگاه‌ های تولیدی و اشتغال هنرمندان در سطح استان را فراهم نماییم.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به اشتغال گسترده بانوان استان در رشته های صنایع دستی گفت: بانوان کارآفرینان اصلی صنایع دستی هستند و مشاغل خانگی مناسبی راه اندازی نموده اند، که توسط معاونت صنایع دستی در حال تکمیل بانک اطلاعاتی این افراد هستیم تا به صورت نظام مند به فعالیت ادامه دهند.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir