اعلام آمادگی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری برای مشارکت در طرح‌های حوزه ایران فرهنگی

پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری در نشستی مشترک با اکو برای تامین نیمی از هزینه‌های طرح‌های مشارکتی در حوزه ایران فرهنگی و همچنین جلب مشارکت‌های پژوهشی در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی از جمله باستان‌شناسی و مردم‌شناسی اعلام آمادگی کرد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، در این نشست که امروز سه‌شنبه 23 آبان 96 با حضور نماینده موسسه فرهنگی اکو و نمایندگان پژوهشگاه برگزار شد، پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری آمادگی خود را برای پرداخت 50 درصد هزینه‌های طرح‌های مشارکتی در حوزه ایران فرهنگی مطابق برنامه 6 توسعه اعلام کرد.

در ادامه نشست در زمینه برگزاری اجلاس کتابخانه‌های ملی به میزبانی کتابخانه ملی تاجیکستان بحث و تبادل نظر شد.

پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری با اعلام آمادگی در راستای جلب مشارکت‌های پژوهشی در حوزه‌های مختلف میراث‌فرهنگی اعم از باستان‌شناسی، مردم‌شناسی و غیره در داخل ایران و کشورهای منطقه، از موسسه فرهنگی اکو خواست در زمینه برقراری ارتباط بیشتر با کشورهای منطقه مساعدت لازم را انجام دهد.

در ادامه نشست پیشنهاد شد موسسه فرهنگی اکو در راستای میزبانی برای برگزاری کارگاه موزه سبز مذاکراتی را با کشورهای عضو این موسسه انجام دهد، این در حالی است که پژوهشگاه برای تامین بخشی از هزینه ها و دعوت از استادان اعلام آمادگی کرد.

همچنین پیشنهاد شد، پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری برای معرفی برنامه‌ها و فعالیت‌های خود در جلسه رایزن‌های فرهنگی عضو اکو شرکت داشته باشد. در ادامه در زمینه تبادل کتاب و انتشارات بین پژوهشگاه و اعضا اکو بحث و تبادل نظر شد.

موسسه فرهنگی اکو در این نشست متعهد شد موارد پیشنهادی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری را در کمیته RPC اکو مطرح و نتیجه را تا یک ماه آینده به پژوهشگاه اطلاع دهد.

سال گذشته نخستین همکاری مشترک پژوهشگاه با موسسه فرهنگی اکو در قالب برگزاری اولین کارگاه بین‌المللی «شرایط محیطی و حفاظت پیشگیرانه به سوی موزه سبز» با مشارکت سازمان‌ها و نهادهایی از جمله وزارت امور خارجه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، موسسه فرهنگی اکو و معاونت سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری صورت گرفت.

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir