خانه حیدرزاده - مرکز اطلاع رسانی گردشگری

اماکن تاریخی آذربایجان شرقی پذیرای قریب به 24000 نفربازدید کننده در تعطیلات عید فطر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از بازدید 24000 نفر طی سه روز تعطیلات عید فطر از موزه ها و اماکن تاریخی  تحت پوشش اداره کل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی مرتضی آبدار با اعلام این خبر اظهار کرد: کلیسای سنت استپانوس بعنوان دومین کلیسای مهم ارامنه ایران با بیش از 9950 نفر، بیشترین میزان استقبال بازدیدکنندگان استان را به خود اختصاص داد. این کلیسا در ۱۷ کیلومتری غرب شهر جلفا و در فاصله ۳ کیلومتری کرانه جنوبی رودخانه ارس در محلی به نام قزل وانک (صومعه سرخ) واقع شده‌ که همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

وی در ادامه افزود: بعد از کلیسای سنت استپانوس، موزه قاجار با 2850 نفر و موزه آذربایجان با 2500 نفر بیشترین تعداد بازدید کنندگان را به خود اختصاص داده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به وجود ظرفیت‌های غنی تاریخی و جاذبه‌های گردشگری استان یادآور شد: در فصل تابستان آذربایجان شرقی با توجه به تنوع آثار و بناهای تاریخی و شرایط آب و هوایی مساعد مقصد مناسبی برای گردشگران و مسافران به شمار می‌رود و همچنین برای تعطیلات تابستانی تمهیدات لازم برای استقبال مناسب اندیشیده شده تا گردشگران بتوانند از زمان حضور در استان به خوبی استفاده کنند و فرصت مناسبی برای آشنایی با آثار متنوع تاریخی استان را در اختیار داشته باشند.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir