حضور یکپارچه بخش خصوصی و دولتی آذربایجان شرقی

 در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته

آذربایجان شرقی در سایه تلاش و همکاری همه جانبه بخش خصوصی و دولتی بسیار پرشور تر از سال های قبل در نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته کشور حضور یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی احمد حمزه زاده گفت: مشارکت همه جانبه بخش خصوصی و دولتی در این نمایشگاه، وجه تمایز آذربایجان شرقی با سایر استان ها به شمار می رفت و حضور یکپارچه و هماهنگ استان از ویژگی های برجسته حضور آذربایجان شرقی در این دوره محسوب می شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان اینکه محور اصلی شرکت در نهمین نمایشگاه گردشگری و صنایع وابسته، معرفی تبریز 2018 بود، بر اهتمام اداره کل میراث فرهنگی، شهرداری تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز و نمایندگان بخش خصوصی برای معرفی پتانسیل های گردشگری استان تأکید کرد.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال 2018 و شهر جهانی فرش دستباف، معرفی جاذبه های گردشگری استان در این نمایشگاه را ضروری دانست و این معرفی را در قالب ارائه اقلام فرهنگی، نصب لایت باکس هایی در زمینه جاذبه های گردشگری، بلوتوث اپیلیکیشن های جاذبه های گردشگری استان به بازدید کنندگان، استفاده از ماکت شخصیت های تاریخی و استان از قبیل ستارخان، باقرخان، شهریار و پروین اعتصامی، برگزاری ورک شاپ های هنری از جمله مینیاتور، اجرای تئاتر مجسمه، اجرای موسیقی عاشقی و گروه هنری عنوان کرد.

حمزه زاده خاطر نشان کرد: استقبال گسترده بازدیدکنندگان از غرفه آذربایجان شرقی، فرصت مناسبی برای معرفی تبریز 2018 به اقشار مختلف در نمایشگاه را فراهم کرده بود.

وی از حضور گسترده شبکه های مختلف تلویزیونی ملی و بین المللی برای تهیه گزارش و ویژه برنامه از غرفه آذربایجان شرقی از جمله شبکه سحر، شبکه سهند و تهران و تعدادی از شبکه های تلویزیونی کشورهای مختلف به خصوص ترکیه و روسیه خبر داد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فضای حاکم بر نمایشگاه را در مقایسه با سال های دیگر متفاوت دانست و بازدید تورگردان ها و دفاتر مسافرتی کشورهای خارجی از غرفه آذربایجان شرقی به خصوص ازبکستان، آلمان، بلژیک، ترکیه، جمهوری آذربایجان و تونس را نخستین اقدام برای جذب توریست در سال 2018 برای تبریز عنوان کرد.

حمزه زاده هدف از حضور در چنین نمایشگاه هایی را علاوه بر اطلاع رسانی، تسهیل شرایط برای عقد قرارداد بین شرکت های خصوصی، آژانس داران و هتلداران اعلام کرد.

گفتنی است در جریان نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته، رئیس جامعه هتلداران و رئیس جامعه تورگردانان کشور با حضور در غرفه آذربایجان شرقی، نسبت به همکاری برای معرفی هر چه بیشتر تبریز 2018 تاکید کردند.

انتهای پیام/ 

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir