راهنمایان گردشگری بازوان اجرایی توسعه صنعت گردشگری استان

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از راهنمایان گردشگری به عنوان بازوان اجرایی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در توسعه صنعت گردشگری یاد کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، حجازی در نشست صمیمیبا راهنمایان گردشگری همزمان با سومین سالگرد تاسیس انجمن صنفی راهنمایان استان با اعلام این مطلب گفت: راهنمايان گردشگری به عنوان نماينده شهر و استان براي انتقال فرهنگ اصيل و معرفی این دیار نقش كليدي ایفا می کنند.

وی با اشاره به حضور موثر و حیاتی راهنمای گردشگری در جذب گردشگر و معرفی جاذبه‌های گردشگری و زیبایی‌های استان، همواره بر حمایت از راهنمایان تاکید و افزود: به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای راهنمایان گردشگری مجوزدار سازمان در تلاشیم تا حضور راهنمایان گردشگری در دفاتر خدمات مسافرتی را الزامی نماییم.

حجازی خاطر نشان کرد: علاوه بر تجهيزات زيرساختي و كارهاي زيربنايي در توسعه صنعت گردشگری، نقش راهنمايان تور به عنوان عامل انساني با نگاه حرفه ای، ناظر بر فعالیت های موسسات گردشگری بسيار حائز اهميت است.

وی تشریح کرد: راهنمایان گردشگری استان ناظران و نمایندگان اصلی در آسیب شناسی و توسعه زیر ساخت های صنعت گردشگری هستند و تجربیات شان به مثابه چراغ راهی برای برنامه­ ریزان برای مهیا شدن هرچه بهتر برای تبریز 2018 است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی افزود: به منظور ارتقاء جایگاه اصلی راهنمایان گردشگری و سایر صنوف وابسته گردشگری در استان در حال رایزنی برای تشکیل اتحادیه فعالان صنعت گردشگری استان هستیم. وی همچنین از تلاش برای استقرار دفتر انجمن صنفی راهنمایان استان در یکی از اماکن تحت نظر اداره کل خبر داد.

لازم به ذکر است در پایان این نشست که به همت انجمن صنفی راهنمایان گردشگری آذربایجان شرقی برگزار شد تعدادی از راهنمایان گردشگری عضو انجمن و نیز فعالان بخش‌های مختلف حوزه گردشگری ضمن ارائه نظرات خود پیرامون مسائل موجود به تبادل نظر به منظور میزبانی شایسته تر از گردشگران تبریز 2018 پرداختند.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir