آموزش همگانی؛ بستر اصلی توسعه گردشگری

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی بر اهمیت آموزش همگانی در رونق و توسعه پایدار گردشگری استان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مهندس مرتضی آبدار گفت: یکی از اجزاء مهم صنعت گردشگری، نیروی انسانی است که برگزاری دوره‌های آموزشی برای نیروی انسانی شاغل در این صنعت می تواند نقش موثری در شناخت و درک بهتر از این صنعت به دنبال داشته باشد، به همین منظور و در راستای تفاهم نامه همکاری منعقد شده با اداره کل آموزش و پرورش استان برای اولین بار دوره آموزشی همگانی گردشگری ویژه نوجوانان در سطح دبیرستان به همت این اداره کل برگزار خواهد شد.

وی تشریح کرد: باید پیش از گشودن درهای گردشگری زمینه رشد فرهنگی را در کنار زیرساخت های اساسی فراهم شود تا در جهت نیل به اهداف تبریز 2018 گام های موثر برداشته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی با اشاره به موضوع فرهنگ سازی و آشناسازی هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان و عامه مردم در زمینه گردشگری افزود:  افزایش آگاهی و فرهنگ سازی در راستای برنامه های گردشگری از راه آموزش همگانی به دست می آید که اولویت و زیرساخت مهمی در رونق و توسعه گردشگری استان است.

آبدار خاطر نشان کرد: باید از نوجوانان و جوانان بعنوان سرمایه های ارزشمند برای تقویت و توسعه فرهنگ گردشگری در میان خانواده ها و جامعه استفاده و زمینه مشارکت آنان را فراهم کرد.

وی پیش نیاز مشارکت و حضور این قشر را در رشد و پویایی این صنعت، مستلزم شکل گیری آگاهی و شناخت عمومی از زوایا و مزیت های گردشگری دانست و گفت: این امر به آموزش نیاز دارد. آموزش همگانی ضمن شناساندن مزیت های اقتصادی گردشگری جدا از امتیازهایی فرهنگی و اجتماعی، می تواند جامعه را به سوی توسعه و ایجاد اشتغال پایدار هدایت کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآور شد: امیدواریم با برگزاری این طرح آموزشی در حوزه گردشگری، نوجوانان و جوانان را هر چه بیشتر با مفاهیم و مبانی گردشگری آشنا کرده، زمینه آماده سازی مردم و جامعه برای تبریز 2018 و نهادینه شدن فرهنگ گردشگری در استان را فراهم آوریم.

گفتنی است اولین دوره آموزشی همگانی گردشگری در مدارس شهر تبریز و سپس در مدارس سایر شهرستان ها و روستاهای هدف گردشکری استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

 آدرس: تبریز – خیابان ارتش جنوبی – روبروی خیابان ارک              تلفن: 6-35546164   فاکس:35543953    کدپستی: 5137653363   ایمیل: info@eachto.ir